شماره تماس : 09126215957

درزگیری پنجره های ساختمان

درزگیری پنجره های ساختمان

درزگیری از طریق ساختار پنجره، مانع از نفوذ آب به بدنه ساختمان شده و اتلاف حرارت را از راه تعویض کنترل نشده هوا کاهش میدهد. میان درزگیرهای اطراف اتصالات بین چارچوب ثابت و بدنه ساختمان (درزگیرهای فشاری)، درزگیرهای بین چارچوب ثابت و لنگه های بازشو (درزگیرهای شیار)، و درزگیرهای بین قاب و شیشه (درزگیرهای اتصالات) اختلاف وجود دارد. درزگیرها بین بدنه ساختمان و چارچوب ثابت، مطابق رواداری ها، اتصالات را از بیرون در برابر باد، باران شدید و صدا، و از داخل در برابر انتشار بخار آب درزبندی می کند. پنجره به صورت مکانیکی در قسمت درزبند فشاری به بدنه ساختمان متصل می شود. عناصر اتصال، بارهای عمودی و افقی را انتقال می دهند. آن ها باید امکان تغییر شکل در ساختمان و چارچوب و نصب حفاظ پنجره را  بدون آسیب به وجود آورند.

درزبندهای شیار بین چارچوب، ثابت بوده و قاب های لنگه های بازشو، پیوسته هستند و عایق صوتی و حرارتی کافی و محافظت در برابر رطوبت و جریان هوا را تضمین می کنند. درزبندهای شیار، شامل پروفیل های درزبند (مثلا پلاستیک مصنوعی یا نئوپرن)، که در داخل شیارهای سنتی فشرده می شوند، می گردد. آن ها به صورت درزبندهای تک یا حتی دوتایی و سه تایی به کار می روند و باید به طور دلخواه قابل تعویض باشند.

درزبندهای اتصال بین چارچوب و قطعه شیشه خور برای هر دو طرف، به شکل خطی پیوسته تهیه می شود. آن ها به عنوان درزبندهای مرطوب به شکل نوار شیشه اندازی (ساخته شده از مواد درزبند مانند سیلیکون، اکریلیت، پلی سولفاید و پلی اورتان) یا با پروفیل های پیش ساخته درزبندی (پلاستیک مصنوعی) تولید می شوند

پروفیل های درزبند پیش ساخته، به وسیله اکستروژن ساخته می شوند: بنابراین امکان تهیه پروفیل های مرکب وجود دارد. درزبندهای خشک، برعکس درزبندهای مرطوب، می توانند با قطعه شیشه خور و تسمه نگه دارنده شیشه در فرایندی واحد تعبیه شوند.