ساخت انواع حفاظ آهنی ساختمان

09122111190

09126215957

خلاصه مراحل ساخت ساختمان

تمام پروژه های ساختمانی با برنامه ریزی و طراحی آغاز می شوند ، همچنین به آن "برنامه نویسی معماری" گفته می شود. مراحل همپوشانی بی شماری در طول این مرحله مفهومی یا طراحی ، قبل از ساخت واقعی پروژه اتفاق می افتد و ما در اینجا می خواهیم خلاصه مراحل ساخت ساختمان را توضیح دهیم.

1.طراحی
یک معمار طراح اصلی یک ساختمان یا پروژه است و کلیت طراحی ، مشخصات ، مصالح تمام شده و سایر ویژگیهای معماری ساختمان را کنترل می کند. علاوه بر این ، معمار بر مهندسین مسئول طراحی ساختاری ، مکانیکی ، الکتریکی ، روشنایی و لوله کشی ساختمان یا پروژه نظارت دارد. مهندسان همیشه باید مطابق با الزامات طراحی معمار باشند. همچنین هر یک از اعضای تیم طراحی باید به درستی با مجوزهای مناسب صدور مجوز دولتی که در آن تسهیلات واقع شده مجاز باشد.

خلاصه مراحل ساخت ساختمان

برنامه ریزی و برنامه نویسی معماری در مراحل اولیه طراحی ، معمار و مهندس برای تعیین هدف ، اهداف و هدف از ساخت پیشنهادی ، چندین جلسه مشتری دارند. فعالیت های اولیه ، که برای آن پروژه در حال ساخت است و همچنین روابط بین فضاها ، در این جلسه بررسی می شود. همچنین در مورد چگونگی ارتباط این پروژه به ساختمانهای مجاور و محیط اطراف آن توجه لازم صورت می گیرد. برنامه نویسی اولیه لیستی از راه حل ها ، گزینه های جایگزین ، مطالعات امکان سنجی و تخمین هزینه ها را تولید می کند. پس از بررسی بیانیه برنامه نویسی ، برنامه های شماتیک تهیه می شود.
برنامه های شماتیک برنامه های شماتیک اولین برنامه های یک مرکز هستند و ارتباط بین فضاها و فعالیت ها را نشان می دهند. همه طرف های درگیر برنامه های شماتیک را مرور می کنند و در صورت لزوم توصیه ها و تغییرات را ارائه می دهند. سپس هرگونه تغییر در برنامه های نهایی شماتیک گنجانیده می شود. برنامه های شماتیک اصلاح شده همچنین به عنوان "برنامه های اولیه" شناخته می شوند و نمای گرافیکی از پروژه ، جزئیات تصفیه شده از نگاه پروژه و رابطه همه فضاها را ارائه می دهند.
پس از اتمام مرحله برنامه ریزی اولیه ، پروژه وارد مرحله ای می شود که شامل تهیه اسناد پیشنهاد قرارداد و نقشه های کاری است.

2. قراردادها و اسناد پیشنهادی

به منظور درخواست مناقصه های ساختمانی ، سازنده باید کلیه داوطلبان بالقوه نقشه های کاری و برنامه هایی را برای ساختار پیشنهادی و همچنین مشخصات پروژه ارائه دهد ، همچنین مشخصات پروژه که شرایط آن در قراردادها مشخص شده است ، بنابراین می توانند ایده کلی در مورد پروژه و اهداف.

قراردادها / نقشه های کاری / برنامه ها کلیه پروژه ها ، اعم از ساخت و ساز جدید یا گسترش ساختار موجود ، مستلزم تهیه اسناد قرارداد است. نقشه ها و نقشه های مربوط به قرارداد ، نمایشی تصویری از کارهای ساختمانی را نشان می دهد ، و اهداف طراح را برای تأسیسات مشخص یا مشخص می کند. نقشه ها ، از جمله موارد دیگر ، ظاهر ، چیدمان ، تجهیزات و امکانات آن در محل را نشان می دهد. این نقشه ها نقشه ها / طرح های معمار را برای نمای کلی و ظاهری ساختمان ، مانند مصالح ساختمانی ، نقشه های کف ، اندازه و کاربرد هر منطقه ساختمان نشان می دهد. مهندسان سپس سیستم های ساختاری ، مکانیکی ، برق ، لوله کشی و ارتباطی ساختمان را طراحی می کنند.
سپس معمار شروع به جمع آوری داده های پروژه برای مقابله با مشکلات یا موقعیت هایی می کند که انتظار می رود در طی مراحل ساخت و ساز از جمله الزامات منطقه بندی محلی ، زیرساخت های محلی ، ترافیک ، تأثیرات زیست محیطی و جمعیت ، آکوستیک ، انرژی ، روشنایی و ملاحظات زیبایی شناختی استفاده شود. . مهندسان مشاور مختلف نیز ممکن است برای حل مشکلات خاص پروژه استفاده شوند.

برنامه های نقاشی بی شماری در یک پروژه ساختمانی درگیر هستند ، از جمله برنامه های زیر.

برنامه های معماری. نقشه های معماری حاکی از چیدمان این پروژه است ، از جمله نقشه های کف ، ارتفاعات و جزئیات ساخت و سازهای معماری. این نقشه ها به طور معمول با پیشوند "A" برای "معماری" شماره گذاری می شوند. "نمای نقشه" ، متداول ترین نوع یک طرح معماری ، نمای بالای اتاق از فضاهای روی یک طبقه یا منطقه خاص است. این نقشه ها همچنین طول ، عرض و ارتفاعات مختلف سازه و همچنین ارتفاعات کف را نشان می دهد. برنامه ها ممکن است یادداشت هایی از اطلاعات مربوط به ساخت و ساز را نشان دهند و همچنین می توانند جزئیات مربوط به بخش خاصی از کار را نشان دهند.
ارتفاعات بیرونی نمای بیرونی و بیرونی را نشان می دهد و به عکس های بیرونی شباهت دارد. برنامه های معماری بر روی نقشه ها انواع درب ، پنجره ها ، سخت افزار ، لوله کشی و لامپ های نوری را در هر اتاق نشان می دهد.

 انواع حفاظ پنجره با فرفورژه با طرح های جدید و زیبا قابل تولید و نصب در صنایع فلزی آریا ، یک حفاظ پنجره میتواند علاوه بر ایجاد امنیت برای ساختمان زیبا هم باشد


در تهیه نقشه ها ، معمار به جای کلمات از نمادهای گرافیکی برای نشان دادن شرایط مختلف امکانات استفاده می کند ، این امر امروزه متداول است. این نمادها انواع مختلفی از مواد ، اندازه ها و اتمام اتاق را نشان می دهد. نمادها ممکن است در برنامه ها یا در افسانه های برنامه ها نشان داده شوند ، یا پس از آن رونویسی شوند.

یک مهندس عمران مسئولیت زهکشی مناسب یک سایت و همچنین طراحی بهسازی زمین از قبیل سنگ فرش ، طراحی خنک کننده و روده ، حفظ دیوارها و حفره های زهکشی را بر عهده دارد. نقشه های سایت که توسط مهندس عمران تهیه شده است ، حاکی از نمرات موجود و پیشنهادی زمین و موقعیت خاص تأسیسات در زمین است.

برنامه های ساختاری. نقشه های سازه توسط مهندسین سازه تهیه شده و طراحی ساختاری یک ساختمان را نشان می دهد. این طرح ها شامل برنامه ریزی بنیاد با ملاحظات باران ، برف ، باد ، زمین لرزه و سایر پدیده های طبیعی است. مهندسان سازه ، تسهیلات را برای بارهای "زنده" و "مرده" ساختمان طراحی می كنند. بارهای زنده شامل افراد ، مبلمان و سایر مواردی است که بخشی از ساختمان نیستند اما توسط ساختمان پشتیبانی می شوند. بار مرده به سادگی وزن خود ساختمان یا سازه است.
برنامه های مکانیکی نقشه های مکانیکی توسط یک مهندس مکانیک تهیه شده است تا طراحی سیستم های مختلف مکانیکی در ساختمان را نشان دهد. این سیستم ها باید به گونه ای طراحی شوند که تجهیزات تهویه مطبوع ، گرمایش و تهویه مناسب و همچنین لوله کشی مناسب را در اختیار داشته باشند تا نیازهای کلیه فعالیت های تعیین شده ساختمان را برآورده سازند.
مهندس مکانیک نیز مانند مهندس سازه ، باید سیستم های مکانیکی ساختمان را برای تأمین "بارهای ساختمان" طراحی کند. به عنوان مثال ، کارهای اداری سطح خاصی از گرما را ایجاد می کنند ، در حالی که پخت و پز در آشپزخانه تجاری ممکن است بارهای گرمای بیشتری را ایجاد کند. مصرف انرژی تهویه مطبوع ، گرمایش ، پمپ ها و سایر تجهیزات ساختمانی توسط مهندس مکانیک کنترل می شود و در هنگام مشخص کردن تجهیزات ساختمانی برای یک سیستم ساخت و ساز با طراحی کارآمد در نظر گرفته می شود. نقشه های مکانیکی با پیش شماره های "P" برای "لوله کشی" و "H" برای "گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع" و غیره شماره گذاری شده اند

برنامه های برقی برنامه های برق توسط یک متخصص مهندس برق تهیه شده و سیستم توزیع برق را برای توزیع کارآمد نیرو در یک ساختمان نشان می دهد. طراحي اين طرح شامل توزيع نيروي برق از شركت آب و برق و توزيع آن به تجهيزات خاص است. فاکتورهای طراحی مهندسی برای بار "الکتریکی" کلی ساختمان نیز باید در نظر گرفته شود. مهندسان برق همچنین ممکن است الزامات طراحی روشنایی ساختمان و همچنین مناطق تخصصی مانند سیستم کنترل امنیت مرکزی ، سیستم کنترل رایانه ای و سیستم های مدیریت آتش و دود را کنترل کنند. نقشه های برق با پیش شماره "E" برای "برق" شماره گذاری شده اند.
مشخصات قرارداد بخش دوم مراحل قراردادها و اسناد مناقصه تهیه مشخصات پروژه است که معمولاً با عنوان "مشخصات" شناخته می شود. مشخصات دستورالعمل پیمانکار را در مورد چگونگی ساخت پروژه و شامل اسناد قرارداد ، مشخصات فنی مواد و کیفیت مصالح نصب شده و همچنین طرز کار برای نصب مواد می داند. با توجه به میزان اطلاعاتی که لازم است درج شود ، باید مشخصات به صورت منسجم سازماندهی شود. پذیرفته شده ترین سیستم برای تنظیم مشخصات ساخت و ساز ، CSI Master Format نام دارد. قالب CSI ، ساخته شده توسط موسسه مشخصات ساخت و ساز ، به چهار دسته از اطلاعات نیاز دارد: الزامات مناقصه ، فرم های قرارداد ، شرایط قرارداد و مشخصات فنی.
الزامات مناقصه الزامات مناقصه شرایط شرط پیشنهاد را به مالک توصیف می کند و شامل دعوت به مناقصه ، دستورالعمل برای داوطلبان ، اطلاعات موجود برای داوطلبان ، فرم های پیشنهادات و پیوست های پیشنهادی و فرم های تضمین پیشنهادات است. نوع قرارداد بین مالک و یک پیمانکار شکل شرایط پیشنهادی را پیشنهاد می کند.
فرم قرارداد فرم های قرارداد به بخش هایی از جمله توافق نامه ، اوراق بهادار عملکرد و پرداخت و گواهی ها تقسیم می شوند.
شرایط قرارداد شرایط قرارداد شامل شرایط عمومی و شرایط تکمیلی است.
مشخصات فنی. مشخصات فنی به طور کلی برای هر پروژه خاص در قالب CSI Master تهیه می شود و شامل صدها ، شاید هزاران مورد خاص است که در این پروژه نصب می شوند.

خلاصه مراحل ساخت ساختمان

3. مناقصه.

مرحله سوم روند ساخت و ساز مناقصه است. هنگامی که یک مالک تشخیص دهد که یک پروژه امکان پذیر است و تأمین اعتبار برای ساخت و ساز در دسترس است ، مالک پیشنهادات یا پیشنهادهایی را از پیمانکاران عمومی و / یا پیمانکاران ویژه درخواست می کند. به منظور دعوت از پیمانکاران برای پیشنهاد یک کار ساخت و ساز ، معمولاً از صاحبان نشریات و روزنامه ها استفاده می شود. نسخه ای از "اعلامیه به پیمانکاران" در مشخصات پروژه نمایش داده می شود و مراحل پیشنهادات را به پیمانکاران ارائه می دهد.

آنچه در زیر می آید ترتیب وقایع مربوط به تهیه پیشنهاد قرارداد است:

پیمانکار برای تهیه یک برآورد رسمی از هزینه ساخت یا پیشنهاد ، یک نسخه از برنامه ها و مشخصات را از مالک دریافت می کند.
پیمانکار برنامه ها و مشخصات قرارداد را بررسی می کند تا نحوه ساخت پروژه را بررسی کند و کلیه محدودیت ها یا شرایطی را که مالک برای پروژه نیاز دارد در نظر بگیرد.
پیمانکار مناقصه هایی را از پیمانکاران فرعی تقاضا می کند ، هزینه های مستقیم مواد و کار آنها را تخمین می زند و پتانسیل سود نهایی قرارداد را ارزیابی می کند. مبلغ پیشنهاد قیمت هزینه تخمین زده شده و سود پروژه ساخت را شامل می شود.
مالک تمام پیشنهادات ارائه شده را ارزیابی کرده و سپس قرارداد را اعطا می کند.
سند و مشخصات قرارداد حاوی تاریخ شروع و تکمیل پروژه ، مراحل صدور صورتحساب پیشرفت ، الزامات بیمه و سایر اطلاعات مربوطه است.
تهیه مناقصه اولین قدم در سیستم کنترل هزینه یک پروژه ساختمانی است. قیمت پیشنهادی مورد توافق پس از آن به بودجه ای تبدیل می شود که در آن هزینه های واقعی اندازه گیری و برابر می شود. هدف از سیستم کنترل هزینه این است که اطلاعات مربوط به هزینه های واقعی پروژه را در مقابل هزینه های پیش بینی شده یا بودجه ای ، در اختیار پیمانکار عمومی و یا مالک قرار دهد. این مقایسه هزینه ها برای اهداف کنترل داخلی ضروری است.

کتابچه راهنمای هزینه استاندارد ، توسط یک پیمانکار عمومی برای محاسبه قیمت پیشنهادی استفاده می شود. این راهنماها حاوی مجموعه ای از داده های هزینه برای هر مرحله از ساخت و ساز هستند. راهنماهای داده هزینه ساخت و ساز برای نرخ دستمزد اتحادیه و غیر اتحادیه نیز وجود دارد. درصورتی که مجری سرویس به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل یک مطالعه نیاز به برآورد هزینه های ساخت و ساز داشته باشد ، استفاده از نرخ دستمزد مناسب بسیار مهم است.

پیمانکاران فرعی کار را به همان روشی که یک پیمانکار عمومی انجام می دهد ، پیشنهاد می دهند. یک پیمانکار فرعی همچنین می تواند پیشنهادات پیشنهادات مشاغل فرعی را برای ساخت و سازهای ویژه بخواهد.

نقشه ها و مشخصات کار اطلاعاتی را ارائه می دهند تا پیمانکاران عمومی بتوانند هزینه های ساخت پروژه را تخمین بزنند. همراه با استفاده از برآوردگرهای خود ، معمولاً یک پیمانکار اطلاعات مربوط به پیمانکار و تهیه کننده مواد را به راحتی در دسترس می کند. در صورت لزوم ، یک پیمانکار عمومی می تواند جزئیات اولیه و / یا نقشه های فروشگاه را به منظور برآورد هزینه های مناسب برای ساخت قسمت های مختلف یک ساختمان انجام دهد. پیمانکار عمومی تمام اطلاعات را از برآوردگرها و پیمانکاران فرعی خود جمع آوری کرده و سپس مبلغی را برای سربار و سود اضافه می کند. این برآورد هزینه نهایی در مناقصه رقابتی برای ساخت یک پروژه استفاده می شود.

برآورد هزینه یک ساختمان یا پروژه توسط بخشهای ساختمانی که در مشخصات مشخص شده است ، تجزیه و تنظیم می شود. تخمین هزینه توسط تجارت و با اقلام بیشتر شرح داده شده است. به منظور برآورد هزینه های کار و مواد ، پیمانکار عمومی ممکن است دارای بانک اطلاعات باشد.

خلاصه مراحل ساخت ساختمان

 

4- ساخت و ساز

مرحله چهارم مراحل ساخت که با عنوان کار میدانی نیز خوانده می شود ، ساخت واقعی پروژه است. کار میدانی به پروانه ساخت و سازها ، پیمانکاران فرعی ، برنامه ریزی پیمانکاران فرعی ، نقشه های فروشگاه ، ارسال پروژه و تغییر سفارشات تقسیم می شود.

پروانه ساخت قبل از شروع ساخت و ساز ، شهرداری مناسب باید پروانه ساخت را صادر کند. مشخصات و طرح ها باید به همراه درخواست مجوز به اداره ساختمان شهرداری ارائه شود. مدت زمان تأیید مجوز می تواند طولانی باشد ، خصوصاً در مورد ساخت و سازهای جدید. همچنین ممکن است پیمانکار عمومی یا مالک بتواند نتایج آزمایش خاک ، مطالعات تأثیرات زیست محیطی و سایر آزمایشها یا مطالعات لازم را ارسال کند. اگر مخالفتی با پروژه وجود داشته باشد ، گاهی اوقات جلسه علنی موظف است. در بیشتر موارد ، مجوز ظرف چند ماه صادر می شود. هزینه پروانه و هرگونه مطالعه مرتبط ممکن است به عهده مالک یا پیمانکار عمومی باشد.
پروژه های ساختمانی همچنین باید از استانداردهای مربوط به کد ساختمان استفاده کنند. یک بازرس ساختمان باید در مراحل مختلف ساخت و ساز مشارکت داشته باشد تا بررسی کند که این پروژه طبق کد شهرداری در حال ساخت است.

پیمانکاران فرعی پیمانکاران فرعی از یک عملیات یک نفره تا شرکت های سراسر کشور ، شرکت های بازرگانی عمومی یا بخش های شرکت های بزرگتر محدود می شوند. پیمانکاران فرعی با محدوده کاری محدود که معمولاً شامل مهارت ، دانش یا توانایی خاصی است از پیمانکاران عمومی متمایز می شوند. پیمانکاران فرعی ، که شامل لوله کش ، برق ، فریم و کارگران بتونی هستند ، به طور کلی با پیمانکار عمومی وارد قرارداد می شوند و ممکن است مواد اولیه مورد استفاده در مناطق ویژه خود را تهیه کنند. پیمانکار عمومی ، نه صاحب ملک ، به پیمانکاران فرعی پرداخت می کند. مواد خریداری شده توسط پیمانکاران فرعی معمولاً مستقیماً به محل کار تحویل داده می شوند. کار پیمانکاران فرعی ممکن است به صورت مرحله به پایان برسد ، یا ممکن است ادامه یابد.
برنامه ریزی پیمانکاران فرعی پیمانکار عمومی کارهای مربوط به پیمانکاران را به گونه ای برنامه ریزی می کند که ساخت و ساز به طور روان اجرا شود و در برنامه وعده داده شده به اتمام برسد. پیمانکار عمومی همچنین وظیفه برنامه ریزی برای پیمانکار فرعی را به گونه ای انجام می دهد که یکی از پیمانکاران متعهد دیگری نباشد. این ترتیب در توالی فرعی ، به عنوان "مسیر بحرانی" شناخته می شود.
صرفاً برای ارائه ایده ، این نمونه ای از توالی در برنامه ریزی پیمانکاران فرعی برای یک پروژه کوچک به شرح زیر است:

پاک کردن زمین (که ممکن است شامل تخریب سازه های موجود باشد)
زمین را حفاری کنید (که ممکن است شامل حفر های حفر و تسطیح باشد)
پایه را بریزید
قاب های فلزی و / یا بتن
قاب بندی خشن
برقی خشن
کفپوش بتونی
بام
گرمایش و تهویه مطبوع
مجرای گرمایشی و تهویه مطبوع
آسانسور و / یا پله برقی
آبپاش و سایر تجهیزات ایمنی
وسایل برقی را نصب کنید
عایق بندی و عایق بندی آب
قاب ویندوز و جعبه های درب
کاشی و مرمر را نصب کنید
سقف های معلق آویز را نصب کنید
توالت ، سینک ظرفشویی و سایر وسایل لوله کشی را نصب کنید
دیوارهای رنگ (داخل و خارج)
نقشه های فروشگاه نقشه های کاری فقط شامل جزئیات کافی برای نشان دادن چیدمان کلی ساختمان به پیمانکار عمومی است. مشاغل و تأمین کنندگان تخصص های ویژه از نقاشی های کاری استفاده می کنند تا برای طراحی نقاشی فروشگاه کالاهایی مانند گرانیت ، کابینت و روتختی ، فولاد سازه و غیره استفاده کنند. مرحله ساخت و ساز نقشه ها مطابق دستورالعمل های موجود در سند A201 تهیه می شوند. معمار / مهندس همچنین نقشه های هر مغازه را برای اندازه گیری دقیق و مطابق با طراحی ساختمان در نظر گرفته شده بررسی می کند.
ارسال پروژه پروژه ارسالی از بخش مهمی از روند ساخت و ساز است. برای اطمینان از عدم مطابقت با مشخصات فنی ، هر مورد از ساختمان نصب شده باید تایید معمار را دریافت کند. موارد ارسالی پروژه ، استفاده ، کارکرد ، روش ضمیمه یا نیازهای نصب و تاریخ قرار داده شده در خدمت را نشان می دهد. با شروع پروژه ، معمار یا مهندس بر پیشرفت پیمانکار نظارت می کند و اغلب پیشرفت های انجام شده به پیمانکاران را تأیید می کند. معمار / مهندس همچنین ممکن است در صورت لزوم اصلاحاتی را در برنامه های ساختمان ایجاد کند.
تغییر سفارشات تغییر سفارشات ، تجدید نظر در قرارداد کتبی هستند که باعث افزایش یا کاهش قیمت کل قرارداد می شوند. اسناد سفارش تغییر حاوی شماره سفارش تغییر ، تاریخ سفارش تغییر ، توضیحات مربوط به تغییر و مقدار سفارش تغییر است. پیمانکاران براساس شرایط قرارداد نیز می توانند سفارش صادر کنند.

 

5- پرداختهای ساختمانی

مرحله پنجم مراحل ساخت و ساز مرحله پرداخت است. کلیه قراردادهای ساختمانی در یک بازه زمانی مشخص تمدید می شوند. سفارش هر عملیات تجاری جمع آوری پول به محض اتمام کار است. هنگامی که یک پیمانکار مقدار مشخصی از کار را به اتمام برساند ، مالک پیمانکار را برای انجام کار نهایی پرداخت می کند.

مشخصات پرداخت مشخصات مربوط به پرداخت قراردادها در سند A201 تحت "شرایط عمومی قراردادهای ساختمانی" آمده است. سند A201 شامل فرمهای AIA G701 و G702 است. فرم G702 مستلزم آن است که پیمانکار پیشنهاد را به بخش های مختلف کار تقسیم کند. طراح پروژه با انتقادی برنامه G702 مقادیری را که توسط پیمانکار تهیه شده بررسی می کند و آنها را می پذیرد یا رد می کند. بررسی دقیق این فرم به دلیل انتشار آینده بودجه است که برای پرداخت پیشرفت ساخت و ساز استفاده خواهد شد. این فرم همچنین اولین پایه برای کنترل هزینه ساخت و ساز در یک پروژه را فراهم می کند. معمار و / یا مهندس مسئولیت قانونی و موثق در مورد صحت تخصیص هزینه را دارند. معمار و مالک همچنین توزیع کافی و به موقع وجوه را برای اطمینان از پرداختهای صحیح از پیشرفت و اطمینان از وجود بودجه لازم برای پرداخت هزینه تکمیل قسمت آخر پروژه می خواهند.
همچنین به نفع پیمانکار است که اقلام ساخت و ساز در هرچه بیشتر قسمتها تقسیم شود. هرچه موارد شخصی تر کاری که پیمانکار قادر به شناسایی و تکمیل آن است ، موارد بیشتری برای کار او حق لایحه را دارد و برای او به موقع پرداخت می شود ، این امر ضروری است و معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه های معمولی از مقادیر در G 702 ممکن است 15 تا 20 صفحه باشد و ممکن است صدها مورد ، اگر نه هزاران نفر ، از اقلام هزینه های فردی داشته باشد.

پیمانکار G702 را به طور مرتب درخواست پرداخت می کند. پیمانکار G702 را با ذکر کل هزینه ساخت برای هر یک از کارهای انجام شده تا تاریخ تکمیل می کند. مبلغی که قبلاً برای کار پرداخت شده و مبلغی که در این دوره صورتحساب به دست آورده اید از کل مبلغ برای رسیدن به مبلغ پولی که باقی مانده است ، منهای یک نگهدارنده یا اتمام کار ، کم می شود.

آنالیز G702 برای امتحان سرویس بسیار مهم است. این سند تفکیک و تجزیه و تحلیل هزینه های ساخت و ساز را ارائه می دهد و از آنجا که توسط اشخاص 3 تهیه شده است ، عنصری از عینیت را ارائه می دهد.

تغییر سفارشات معمار / مهندس ممکن است در صورت لزوم تغییراتی ایجاد کند یا سفارشات را به برنامه های ساختمانی تغییر دهد. سفارشات تغییر باید برای هرگونه تغییر توافق شده در برنامه پرداخت بررسی شود. و هر دو طرف باید در مورد تغییرات مورد نظر توافق کنند.
 

6. تکمیل

مرحله نهایی روند ساخت و ساز به عنوان مرحله اتمام شناخته می شود و ساختمان را برای اشغال آماده می کند.

نقشه های ساخته شده پس از اتمام یک پروژه یا پروژه ، معمار و پیمانکار مجموعه ای از برنامه ها را تهیه می كنند كه تحت عنوان "نقشه های ساخته شده" شناخته می شود. این نقشه ها دقیقاً نحوه ساخت این تسهیلات را نشان می دهد و آنها همچنین شامل همه تغییرات در برنامه ساخت اولیه می شوند. این بسیار مهم است که محقق سرویس هنگام بررسی یک مطالعه تفکیک هزینه ، از "برنامه های ساخته شده" استفاده کند زیرا اینها نمایانگر ساخت واقعی پروژه است.
توجه به اتمام جزئی در بعضی موارد ، مالک ممکن است بخواهد قسمتی از ساختمان کامل را اشغال کند. در آن صورت ، مقامات ساختمان محلی برای بازرسی از این بخش از تأسیسات كدهای مربوط به ساختمان را بررسی می كنند و در صورت عدم امكان اشغال آن نیز مناسب است. در صورت اعطای تأیید ، "گواهی / اعلامیه اشغال جزئی" صادر می شود.
اخطار مربوط به اتمام قابل توجه وقتی که 95٪ از ساخت و ساز پایان یابد ، مقامات ساختمان محلی این اعلامیه را صادر می کنند.
اخطار تکمیل / گواهی اشغال کار "هنگامی که ساختمان 100٪ تمام شود" توسط "پیمانکار / مالک" درخواست می شود. این پروژه باید برای بازگرداندن "اعلامیه تکمیل" و "گواهی اشغال" از سوی مسئولان ساختمان محلی تأسیس شود. این اسناد در دفتر ضبط محلی ضبط می شوند و سپس املاک برای اهداف مالیات بر املاک ارزیابی می شوند.

مطلب خم کاری ورق لوله مفتول شمش و پروفیل را از دست ندهید

 

 

صنایع فلزی آریا تولید کننده کلیه سازه های فلزی ساختمان 

درب های آکاردئونی ساختمان،درب ورودی پارکینگ و حیاط و حفاظ پنجره فلزی و حفاظ های بوته ای و شاخ گوزنی روی دیوار


آهنگری تهران  درب آکاردئونی در کرج   حفاظ پنجره و بالکن در تهران     ساخت حفاظ پنجره کرج