ساخت انواع حفاظ آهنی ساختمان

09122111190

09126215957

عملکردهای حفاظتی پنجره های ساختمان

نیازهای اساسی ای که به وسیله پنجره ها برآورده می شوند، در طول قرن ها ثابت مانده، اما در الزامات مربوط به عایق حرارتی، صوتی، ضد آتش و هوابندی محل اتصال عناصر ساختمانی با دیوار، تغییر قابل ملاحظه ای وجود داشته است. الزامات مربوط به خواص یا کارایی یک پنجره، به موقعیت ساختمان، موضع نگاری، جهت پیش رو و ارتفاع ساختمان بستگی داشته و به شدت متأثر از باد غالب است.
 
عملکردهای حفاظتی پنجره های ساختمان

عایق بندی حرارتی و صوتی یک پنجره، به مصالح انتخاب شده برای چارچوب، و نیز ساختار ضخامت آن، نوع و ضخامت شیشه، و نحوه نصب اجزاء بستگی دارد.

پنجره باید حداقل ملزومات عایق حرارتی را تأمین نماید تا فضای داخل ا را از سرما محافظت کند. عناصری چون، چارچوب پنجره و شیشه، بین فضای داخل و بیرون، علیرغم نازکی نسبی آنها، باید بتوانند اوج درجه حرارت را تعدیل نمایند. برای اجتناب از پل های حرارتی، پنجره باید تا حد امکان در لایه ای از دیوار عایق قرار گیرد و برای اجتناب از میعان و قارچ، سطوح داخلی باید دارای درجه حرارت بالا باشند ( فصل اجزاء پنجره، سیستم های شیشه اندازی)

فضاهای مجاور با دیوار خارجی، باید از بیرون، در برابر سر و صدا عایق باشند. در بیشتر موارد، لازم است که فضای داخل، از سر و صدای بیرون محافظت شود (برای مثال هواپیما، ترافیک خیابان و غیره) اما عکس آن نیز صادق است.

عایق لازم در برابر حرارت و سر و صدا، می تواند با استفاده از شیشه مخصوص ( شیشه عایق حرارت و صدا)، یا نوع ساختار پنجره (پنجره های زمستانی، دوجداره، و صندوقهای ایجاد شود.

عایق حرارتی بهتر، درجه حرارت را برای س طوح شیشه ای از داخل افزایش میدهد. این امر، باعث کاهش سرمای ناخوشایند موجود در سطح پنجره میشود. شیشه بهتر کارایی پنجره را در زمینه فن آوری گرمایش افزایش می دهد. قاب های چوبی عایق چندلایه، با عناصر فلزی محافظت شده از گرما، کیفیت پنجره را از همه جهات به طور قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد.

 باید به محافظت در برابر گرمای تابستان با حرارت زیاد، و همچنین عایق حرارت زمستانی توجه بشود. این امر، عمدتا به اندازه بازشو، و نماهای ساختمان بستگی دارد.

پنجره ها نباید در معرض باران (و پاشیدن آب) یا رطوبت قرار بگیرند، زیرا این عمل، به کالبد ساختمان آسیب میزند.

برای اجتناب از کوران و تضمین تهویه کنترل شده ، پنجره ها باید اتصالات و بست های هوابند داشته باشند . این امر بیش از همه در مورد اتصالات پنجره به ساختمان و همچنین در مورد اتصال بین چارچوب ثابت و قسمت بازشو به کار می رود . استانداردهای عایق کاری بهتر ، تاثیر اتلاف حرارت را از طریق تهویه ، بر نیازهای انرژی ساختمان ، کاهش داده است .

به طور کلی ، رطوبت از داخل بر پنجره ها و اتصالات آنها ، به همراه اثرات هوا تاثیر می گذارد . در ارتباط با انتشار بخار آب ، این اصل به کار می رود که لایه های عملکردی باید همیشه در داخل ، ضخیم تر از بیرون باشند . این امر انتقال کامل رطوبت را از طریق ساختار ساختمان از فضای داخل تضمین می کند .

گشودگی های بزرگ ، نیازمند پوشش مانع دید هستند تا وجود خلوت در فضای پشت آنها تضمین شود .

تشعشع ، به وسیله تضاد شدید نور به وجود آید ، و به ویژه در فضاهای کار با مانیتور آزاردهنده است ؛ بنابراین سیستم های ضد تشعشع ، تابش به داخل را کنترل کرده اختلاف روشنایی بین میدان دید و صفحه مونیتور را کاهش می دهد .

ابزارهای ضد تشعشع در طرف داخل قرار می گیرند . آنها نباید نور روز را کاملاً مسدود یا ارتباط بصری را ناممکن سازند . سیستم هایی که بتوانند از لبه پایینی بازشو بالا آورده شوند و به نحوی قرار گیرند که تمام سطح پنجره پوشیده نشود. به طور خاص مناسب هستند. پوشش مانع دید می تواند در بیرون، به صورت لنگه پنجره اضافی، یا داخل اتاق قرار گیرد.

در ساختمان ها نباید امکان بروز آتش سوزی وجود داشته باشد، اما در صورت بروز، نباید گسترش پیدا کند. آتش می تواند از طریق گشودگی ها از اتاقی به اتاق دیگر و از طبقه ای به طبقه دیگر افزایش یابد. محدود کردن گسترش آتش، مستلزم رعایت الزامات محافظت در برابر آتش در چارچوب های پنجره و شیشه هاست.

این الزامات به وسیله مصالح چارچوب و نوع شیشه انتخابی رعایت می گردد.

در مواردی که شیشه به ارتفاع طبقه به کار می رود، به طور خاص (ویترین فروشگاه ها، سطوح همه نما یا پانورامیک و غیره)، طرح پنجره می تواند با توجه به بار ضربه احتمالی، که استفاده از شیشه خاص با ساختار مقاوم تر را ضروری می سازد، انجام شود.

حفاظ پنجره ساده

ارتفاع لازم، بر اساس مقررات ساختمان، باید برای سطح عمودی زیر پنجره (بسته به حداکثر قابل قبول ارتفاع سقوط) در نظر گرفته شود تا مانع از سقوط از پنجره های بازشو گردد. این ارتفاع برای شیشه های ثابت بزرگ تمام طبقه و درهای تمام شیشه نیز باید ایجاد گردد (فصل اجزاء گشودگی، عناصر). این امر می تواند با دیوار زیر پنجره، عنصری با شیشه ثابت، یا حفاظ پنجره تحقق یابد

سطوحی که از طریق دیوار خارجی، به سادگی قابل دسترس هستند (مانند طبقه همکف یا پنجره های مرتبط با بالکن) معمولا به ضوابط خاصی برای ممانعت از دزدی نیاز دارند. پنجره ها و درهای شیشه ای، به دلیل امکان باز شدن با ابزار ساده، خطرساز هستند، زیرا یراق آلات متداول پنجره، مانعی برای دزدی نیستند. محافظت در برابر ورود با زور، می تواند به وسیله نصب مجموعه کاملی از ساختار مانع دزدی (کل چارچوب با عناصر بازشو، یراق آلات و شیشه)، یا توسط حفاظ پنجره فلزی و شبکه های محافظ و یا ابزار بازشو ایمن، بهبود یابد.

 

 

صنایع فلزی آریا تولید کننده کلیه سازه های فلزی ساختمان 

درب های آکاردئونی ساختمان،درب ورودی پارکینگ و حیاط و حفاظ پنجره فلزی و حفاظ های بوته ای و شاخ گوزنی روی دیوار


آهنگری تهران  درب آکاردئونی در کرج   حفاظ پنجره و بالکن در تهران     ساخت حفاظ پنجره کرج