ساخت انواع حفاظ آهنی ساختمان

09122111190

09126215957

پنجره‌های لولایی آهنی

پس از پیدایش گالوانیزه گرم در دهه 1940 پنجره‌های پروفیل آهنی اصولاً محبوبیت خود را به خاطر پوسیدگی سریع ناشی از خوردگی از دست داده بودند. پروفیل‌های لاغر و مستحکم این نوع پنجره‌ها زمانی بهترین خصوصیت آنها تلقی می‌شد. تغییر سبک سبب شده است که پنجره‌های آهنی دیگر محبوبیت سال‌های میان 1930 و 1950 را نداشته باشند، نقاط ضعف پنجره‌های سیلابی عبارتند از: دشواری استفاده از شیشه‌های دو جداره در پروفیل‌های کوچک و ضریب هدایت حرارتی خوب فولاد که گروهبان پلیس سرمایی در انتقال حرارت عمل می‌کند و بدین ترتیب با فراهم ساختن امکان میعان بخار آب احتمال زنگ زدگی را افزایش می دهد.

مدل حفاظ پنجره دوجداره

Iron window پنجره های لولایی آهنی یا از پروفیل های نورد گرم استاندارد با مقطع «Z» شکل ساخته می شوند و یا از پروفیل های اونیورسال در پروفیل نوع اونیورسال شیارهایی جهت نصب نوارهای هوابند وجود دارد.

لنگه های بازشوی فولادی استاندارد نیز از پروفیل های نورد گرم «» شکل ساخته میشوند. این نوع پروفیل به طور کلی برای ساخت حفاظ پنجره و چهاچوب، لنگه های بازشو و پنجره های هواکش به کار می رود.

برای این منظور پروفیل ها را با طول مورد نظر برش می دهند و پس از فارسی بر کردن انتهای پروفیل ها در گوشه ها آنها را با جوش به یکدیگر متصل می کنند. سپس قطعات مونتاژ شده و تمیز پنجره در فرآیند گالوانیزه گرم یعنی فرو کردن قطعات در وانی از روی مذاب، «ضد زنگ» می شوند. روی به صورت پوشش نازکی کاملاً محکم به فولاد می چسبد و از فولاد در مقابل خوردگی حفاظت می کند. این پوشش محافظ تا سالها موثر خواهد بود. پروفیل های لنگه بازشو و چهرچوب پنجره همانند ش. 33 به یکدیگر جفت می شوند. در صورت وجود دو لنگه بازشو یا یک لنگه بازشو و یک پنجره ثابت، یک وادار میانی در داخل چهارچوب جوش می خورد  و چنانچه پنجره هواکش نیز وجود داشته باشد، همانند ش. 34 یک قید افقی در داخل چهار چوب جوش می شود.

به جای پروفیلهای «Z» شکل استاندارد می توان از پروفیلهای اونیورسال یا w20 استفاده کرد. از این پروفیلهای سنگین تر برای لنگه های بازشو و معمولا برای پنجره های محوری استفاده می شود، یعنی مواردی که تنوع پروفیلهای موجود امکان ساخت چهارچوبها و قابهای پیچیده تری را برای نصب نوارهای هوابند و ایجاد شیشه کاری دوجداره فراهم می سازد.

لولاها و پشت بندها: برای پنجره های لولایی آهنی نیز از لولاهای فرنگی یا بازویی آهنی، پشت بندهای اهرمی و بازوهای نگهداری شبیه پنجره های چوبی استفاده می شود و این یراق آلات را به چهارچوب و لنگه بازشو جوش می کنند. 

نصب پنجره های آهنی: پنجره های بازشوی آهنی استاندارد معمولا در محل درگاهی در داخل دیوارهای یکپارچه کار گذاشته می شوند و برای این منظور قیدها یا شاخهای شکافداری وجود دارد که به پشت چهارچوب پیچ می شوند و شکاف آنها امکان تنظیم قید را مطابق درزهای افقی آجر چینی یا بلوک چینی فراهم می سازد.

خریدار ضایعات آهن تهران

 

صنایع فلزی آریا تولید کننده کلیه سازه های فلزی ساختمان 

درب های آکاردئونی ساختمان،درب ورودی پارکینگ و حیاط و حفاظ پنجره فلزی و حفاظ های بوته ای و شاخ گوزنی روی دیوار


آهنگری تهران  درب آکاردئونی در کرج   حفاظ پنجره و بالکن در تهران     ساخت حفاظ پنجره کرج