ساخت انواع حفاظ آهنی ساختمان

09122111190

09126215957

آنچه باید درباره انواع جوشکاری بدانیم

جوشکاری تاریخچه ای بسیار قدیمی دارد . می دانید قرنها پیش یونانیان و مصریان باستان از روش لحیم کاری برای متصل کردن فلزات بهم استفاده می کردند. اما جوشکاری به صورتی که الان رواج دارد تقریبا از قرن نوزده میلادی رونق گرفت . رشد صنایع ، افزایش شهر نشینی ،پیشرفت علم و تکنولوژی، ساختمان سازی و گسترش شهرها سبب شد جوشکاری با افزایش تقاضا رو به رو شود و به کاری پر رونق تبدیل شود. اما جوشکاری چیست ؟ در اینجا به آنچه باید درباره انواع جوشکاری بدانیم می پردازیم.  جوشکاری فرآیند اتصال دو قطعه فلزی یا غیر فلزی به یکدیگر را می گویند .این اتصال به سبب گرم کردن محل اتصال دو فلز یا دو قطعه است. جوشکاری فرآیند و کاری کاملا اقتصادی است . به وسیله جوشکاری می توانیم چندین قطعه را به هم متصل کنیم. برای ایجاد حرارت مورد نیاز جوشکاری از شعله گاز ، قوس الکتریکی، لیزر،پرتوی الکترون ، اصطکاک و امواج مافوق صوت استفاده می کنند. جو شکاری در محیط هایی مانند هوای آزاد، زیر آب و خارج از اتمسفر زمین نیز قابل اجراست.

 انواع جوشکاری
جوشکاری کاری خطرناک است و باید هنگام کار از وسایل ایمنی استفاده شود. اما چه خطراتی ممکن است فرد جوشکار را تهدید کند؟
1:استنشاق گاز سمی
2:آسیب چشمی و دید
3:شوک الکتریکی
4:سوختگی
5:قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش شدید
مزیتهای جوشکاری چیست ؟ جوشکاری مزیتهای فراوانی دارد که در زیر به چند عدد از مهمترین این مزیتها اشاره می کنیم
1:قوی بودن و دائم بودن اتصالات
2:عدم وجود محدودیت در ضخامت در دوجسمی که می خواهیم بهم متصل کنیم
3:مقرون به صرفه بودن جوشکاری
جوشکاری فرآیندی مقرون به صرفه است. فرض کنید در یک واحد صنعتی قرار است یک پنجره ساخته شود .می دانید چند قطعه را می توان با جوشکاری و بدون صرف هزینه های زیاد بهم جوش داد؟
جوشکاری روشی کم هزینه و پرکاربرد است و به خاطر همین مساله است که تقاضای بسیار بالایی در صنعت ، ساختمان سازی و نصب حفاظ پنجره و درب و....کاربرد دارد.
جوشکاری فرآیندی است که در آن دو قطعه فلز یا غیر فلز به وسیله گرم کردن محل اتصال بهم وصل می شوند .گرم و ذوب کردن مواد به روشهای گوناگون انجام می شود .این است که روشهای مختلفی برای جوشکاری وجود دارد.
انواع جوشکاری:
1:جوشکاری در حالت جامد
2:جوشکاری با گاز اکسیژن
3:جوشکاری مقاومتی
4:انواع متفرقه جوشکاری
حال می خواهیم توضیح مختصری درباره جوشکاری در حالت جامد بدهیم . در این نوع جوشکاری پیوستگی مواد در دمای زیر نقطه ذوب اتفاق می افتد.از هیچ ماده پر کننده لحیمی استفاده نمی شود و میتواند تحت فشار یا بدون فشار باشد.مهمترین مزیت این روش این است که فلزات حتی پس از اتصال نیز خواص اولیه خود را حفظ می کنند.روشهای بسیار متداول در جوشکاری در حالت جامد عبارتند از :
1:جوشکاری اصطکاکی
2:جوشکاری فشاری
3:جوشکاری آهنگری یا پتکی
4:جوشکاری با امواج صوتی
جوشکاری با گاز اکسیژن و استیلن یکی از اولین و رایج ترین روشهای جوشکاری است . حرارت لازم در این روش از واکنش شیمیایی گاز استیلن با اکسیژن به وجود می آید. لذا تغییر اندکی در درجه حرارت شعله می تواند میزان حرارت تشعشعی و شدت آنرا چند برابر کند. بنابراین در این نوع جوشکاری استفاده از وسایل ایمنی و به کارگیری افراد متبحر از واجبات است .
جوشکاری مقاومتی :یکی از قدیمیترین روشهای جوشکاری است این روش ترکیبی از گرما، فشار و زمان است.در این روش فلز کاملا ذوب نمی شود و گرمای لازم از طریق عبور جریان برق تامین می گردد. از مزایای این روش می توان به سرعت ، پیچیدگی نا چیز فلز و جوش یکنواخت آن اشاره کرد.

 

صنایع فلزی آریا تولید کننده کلیه سازه های فلزی ساختمان 

درب های آکاردئونی ساختمان،درب ورودی پارکینگ و حیاط و حفاظ پنجره فلزی و حفاظ های بوته ای و شاخ گوزنی روی دیوار


آهنگری تهران  درب آکاردئونی در کرج   حفاظ پنجره و بالکن در تهران     ساخت حفاظ پنجره کرج